• Adres : İstanbul (Avrupa & Anadolu Yakası)
    7/24 Yol Yardımı

  • Telefon: 05324379490 & 05433782715
    info@7-24yolyardimi.com

,

Kayış, Bilya Takılması

Aracınızın yerinden çıkan veya kopan kayışınızın aynısından getirerek yerinde aracınızın kayışını tamir ederek ve bilya sorununuzu çözerek yolunuzadevam etmenizi sağlıyoruz.

Aracınızın yerinden çıkan veya kopan kayışınızın aynısından getirerek yerinde aracınızın kayışını tamir ederek ve bilya sorununuzu çözerek yolunuza devam etmenizi sağlıyoruz.Tahrik kayışları yeniyken elastiktir ve dayanımları yüksektir. Kullanılmaya başlandıklarında kayışlarda zamanla sertleşme olur. Bu nedenle iç yapılarında çatlamalar oluşmaya başlar ve bu çatlamalar ileri safhalarda gözle görünür hâle gelir. Aynı zamanda aşınır, dayanımları azalır ve gevşer. Tahrik (V) kayışı zamanla özelliğini kaybeder. Esnekliğini kaybeden bu parça krank milinden aldığı hareketi alternatöre, klima motoruna, hidrolik direksiyon pompasına ve soğutma sistemi pompasına iletirken bunların kasnaklarının dönüş balansını etkiler.

Alternatör, klima motoru gibi pahalı parçaların arızalanmasına da neden olur. Araç hareket halindeyken, V kayışı koparsa; alternatör elektrik ihtiyacını karşılayamaz, çalışmayan soğutma sistemi pompası motorun hararet yapmasına neden olur. V kayışının kopmasının dışında, ideal sıkılıkta olmaması motor için risk taşır.

Bu nedenle tahrik kayışlarının periyodik olarak kontrol edilmesi ve değiştirilmesi bir zorunluluktur. yol yardım hizmetleri yakıt takviyesi