Akü Yol Yardım

Akü yol yardımı, araba kullanıcıları için önemli bir hizmettir. Akü boşaldığında veya arızalandığında araba çalışmaz ve sürücü kaldırımda kalmış olur. İstanbul bölgesinde de bu durumlar sıklıkla yaşanabilir. Bu nedenle, yol yardım hizmeti almak için hangi durumlarda aramalıyız konusunda bilgi sahibi olmak önemlidir.

  1. Akü boşaldığında: Akünüz boşaldığında aracınız çalışmaz ve sürücü kaldırımda kalmış olur. Bu durumda yol yardım hizmeti aramalısınız.
  2. Akü arızalandığında: Akü arızalandığında aracınız çalışmaz ve sürücü kaldırımda kalmış olur. Bu durumda yol yardım hizmeti aramalısınız.
  3. Akünün şarjı düştüğünde: Akünüzün şarjı düştüğünde aracınız çalışmaz ve sürücü kaldırımda kalmış olur. Bu durumda yol yardım hizmeti aramalısınız.
  4. Akünün bağlantıları arızalandığında: Akünün bağlantıları arızalandığında aracınız çalışmaz ve sürücü kaldırımda kalmış olur. Bu durumda yol yardım hizmeti aramalısınız.

Bahçelievler bölgesinde yol yardım hizmeti almak için bu durumlar dahil olmak üzere herhangi bir arıza durumunda aramalısınız. Bu sayede aracınızın arızası anında çözülerek sürücünün kaldırımda kalmaması sağlanır.

Aküler yapı olarak birbirine benzerlik göstermelerinin yanı sıra bir grup elektro kimyasal hücreden oluşmaktadırlar. Bu hücrelerin her birinde bir pozitif, bir negatif elektrot ve bir ayıraç mevcuttur.

Akü Deşarj edilirken iki elektrotun içinde bulunan farklı materyaller arasında elektro kimyasal bir değişim meydana gelir. Çok basit anlamda, negatif elektrottaki madde oksijenle tepkimeye girerek elektronlarını serbest bırakır, yani daha negatif bir konuma gelir. Aynı zamanda pozitif elektrottaki madde azalır ve elektrot daha da pozitif duruma gelir. Elektronlar pozitif ve negatif kutupları birleştiren bir dış devre aracılığıyla elektrotlar arasında dolaşır. Elektronlar pozitif ve negatif elektrotlar arasında hareket ederken farlar, marş motoru gibi bir dış devreyi de faaliyete geçirir

Haritalar Üzerinden İletişim İçin: https://goo.gl/maps/RrzeSynwmeNUgMMi6

Diğer hizmetler için: https://7-24yolyardimi.com/bloglar/

iletişim no : 0532 390 99 15

Cumartesi 28th Ocak By

Leave your reply

Your email address will not be published.

<